Jaka odzież sportowa na crossfit?

Oceń wpis!

Zostajemy w temacie obuwniczo-odzieżowym, ale tym razem nie będzie o Maxach. Pewnie wielu z Was ćwiczy bardzo popularny ostatnio crossfit, i właśnie tej dyscyplinie sportu będzie dedykowany niniejszy wpis. Crossfiterzy mawiają, że w przypadku ich treningów nie wystarczy powiedzieć o butach, że muszą być wygodne. To samo tyczy się odzieży sportowej przeznaczonej do uprawiania tego sportu. Crossfit to nie przelewki, ale sport dla wytrwałych i bardzo zdeterminowanych. Jak więc sprawić, by każda seria ćwiczeń była nie tylko przyjemna, ale też bezpieczna i komfortowa? Oczywiście przy pomocy odpowiednio dobranej odzieży.

Zacznij od dołu

Kompletowanie stroju na crossfit warto zacząć w momencie, w którym zdecydujemy, że to właśnie trening mieszany będzie naszą podstawową aktywnością fizyczną uprawianą z dużą częstotliwością. Zaczynamy wtedy od dołu, czyli najważniejszych przy każdym treningu butów. Crossfitowe muszą być bardzo wytrzymałe i stabilne, jak najlepsze buty do treningów na siłowni, ale też elastyczne i dobrze zamortyzowane, jak obuwie do biegania. Taka kompilacja daje stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa podczas treningów crossfit.

Warto zaufać sprawdzonym przez rzesze crossfiterów modelom takim, jak Reebok Crossfit Nano czy Metcon (dostępne pod adresem: https://up8.com/buty/crossfit). Są one przeznaczone specjalnie do uprawiania tego sportu.

Postaw na przewiew

Cechą wspólną dla obuwia i odzieży crossfitowej jest przewiewność. Warunek konieczny, jeśli myślisz o trenowaniu crossfitu na poważnie. Zresztą każdy, kto choć raz go spróbował, wie, że pot leje się strumieniami, a jedyną opcją, by sobie z nim poradzić, jest właśnie zakup odpowiedniej odzieży. Warto wybierać ubrania sportowe wykonane z materiałów odprowadzających wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu nie będziemy czuć dyskomfortu w trakcie ćwiczenia. Świetnym rozwiązaniem będzie koszulka kompresyjna, która zadba o utrzymanie optymalnej temperatury, gdy podniesie się intensywność treningu.

Taki t-shirt ma w swojej ofercie między innymi marka Reebok. Co poza tym? Wygodne, również odprowadzające wilgoć spodnie, szorty lub legginsy. Bardzo często taki dół stroju do crossfitu wyposażony jest w technologie, które wspierają mięśnie, dzięki czemu trening staje się jeszcze bardziej efektywny i komfortowy. Specjalne legginsy do crossfitu z materiału o właściwościach antybakteryjnych stworzyła niezastąpiona firma Reebok, która w szczególny sposób dba o crossfierów.

Poza przewiewnością, amortyzacją, wsparciem dla mięśni, stabilizacją w ubraniach do crossfitu niezwykle ważna jest swoboda ruchów. W trakcie jednego treningu będziesz skakać, biegać i wykonywać ćwiczenia z obciążeniami, dlatego niezbędny będzie pełen zakres ruchów oraz komfort ich wykonywania. Zadbaj o to, by odzież była w odpowiednim dla ciebie rozmiarze, tak, by mogła spełniać swoją funkcję. Dzięki temu trening crossfit stanie się czystą przyjemnością czerpaną z wysiłku fizycznego.

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *