Jak czyścić Air Maxy?

Jak czyścić Maxy?
4.5 (90%) 2 votes

Utrzymanie butów sportowych w czystości nie jest wcale łatwym zadaniem, bowiem większość osób nie rezygnuje ze spacerów czy też dłuższych wędrówek nawet wtedy, kiedy aura za oknem nie sprzyja. Zabrudzona błotem siateczka czy przemoknięta wkładka jest dla wielu z Was prawdziwym wyzwaniem, dlatego też coraz częściej pytacie, jak czyścić Air Maxy, aby nic im się nie stało. W związku z tym dzisiaj publikujemy trochę informacji na temat skutecznego usuwania zabrudzeń z butów . Miłej lektury!

Twoje Airmaxy tak właśnie wyglądają po ostatnim spacerze? Dowiedz się jak sobie poradzić z nawet tak dużym zabrudzeniem, fot. onlinestore.com

Wciąż są tak samo brudne jak były

Na forach internetowych można znaleźć wiele porad użytkowników na temat czyszczenia Air Maxów. Wśród nich są takie jak szorowanie butów szczoteczką do zębów przy użyciu Cifu lub pasty wybielającej, pranie w pralce (na ten temat pisaliśmy jakiś czas temu tutaj: Czy można prać Airmaxy w pralce?) czy wykorzystanie roztworu z Domestosem. Uwaga! Te sposoby nie tylko są nieskuteczne, ale również mogą uszkodzić Wasze obuwie. W takim przypadku sklep nie uzna reklamacji, a Wy zostaniecie ze zniszczonymi butami, które w dodatku nadal nie będą czyste.

W taki sposób Air Maxów nie czyścimy!

Skuteczne usuwanie zabrudzeń z Air Maxów

Od czego zatem zacząć? Przygotuj mieszankę do czyszczenia składającą się z ciepłej wody i środka do prania. Wykorzystaj ją, aby wyczyścić podeszwę – pamiętaj jednak, aby użyć w tym celu szczoteczki o miękkim włosiu. Następnie przejdź do kolejnego kroku, którego celem będzie usunięcie zabrudzeń z górnej części buta. Tę czyść również wodą z detergentem, ale tym razem użyj gąbki lub miękkiej ściereczki. Nadmiar detergentu usuń przecierając obuwie świeżą ściereczką lekko zwilżoną w ciepłej wodzie. W przypadku uporczywych plam, powtórz jeszcze raz wszystkie czynności. Buty susz zawsze w temperaturze pokojowej. Nie umieszczaj ich na kaloryferze, ponieważ wysoka temperatura może je uszkodzić.

Szczotka, gąbka, detergent i można się zabrać za czyszczenie swoich Maxów 🙂

A co z wkładką?

Wkładkę należy czyścić w sposób analogiczny, czyli przy użyciu miękkiej gąbki lub szczoteczki. Czynność należy jednak wykonywać nie wewnątrz buta, ale po wcześniejszym wyciągnięciu wkładki. Woda ze środkiem czyszczącym powinna usunąć nieprzyjemny zapach. W przypadku jeśli jego wyeliminowanie będzie bardzo trudne, należy po prostu kupić nowe wkładki.

Pamiętajcie o tym, że airmaxy to nie są zwykłe buty, dlatego należy otoczyć je szczególną opieką. Mamy nadzieję, że nasze porady Wam w tym pomogą 🙂

Podeślij swoim znajomym!

15 thoughts on “Jak czyścić Air Maxy?

 1. po moim ostatnim spacerze moje airmaxy co prawda nie były tak uwalone jak te na zdjęciu, ale do najczystszych też nie należały, dzięki za rady 🙂

 2. Niestety niczym nie mogę doczyścić gumki z tylu buta !! Próbowałam jak radzicie środkiem do prania i ciepła wodą ale nie pomogło !! Jest bardzo brudna w dodatku cały czas brudzi sie od pedalow w aucie !! Są na to jakieś sposoby ?? Specyfiki ??

 3. Ja mam białe i dzisiaj koszmar
  Najbardziej brudne są szwy (łączenia) między skórą a materiałem.
  Co z tym zrobić ?

 4. Pralka jak najbardziej.
  Woda 30’C nic nie zrobi air maxą , na zewnątrz latem są wyższe temperatury.
  Należy użyć wolnego wirowania oraz worka na bilelizne.Zamiast proszku używam kapsułek do prania.Nie używać płynów zmiękczających.
  Piorę tak swoje buty od lat i nic z nimi się nie dzieje.
  Muszą same wyschnąć a nie na kaloryferze 😉
  3-4 prania w ciągu roku to max !

 5. Ja mam białe i problemu z siateczką nie mam- jest bielutka, ale guma z tyłu buta wygląda okropnie 🙁 . Dajcie jakąś rade!!!

  1. a próbowałaś wyszorować, np. szczoteczką do zębów gumę z użyciem np. CIFu lub innego tego typu produktu? 🙂 oczywiście najpierw koniecznie przetestuj na niewidocznej części buta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *